Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 26. november 2019

Tartus koguneb põllumajanduse koorekiht

Täna, 26. novembril, toimub Tartus V SPA konverentsikeskuses Äripäeva teemaveebi Põllumajandus.ee konverents „Põllumajanduse Äriplaan 2020“, kus sektori ettevõtjad seavad plaane järgmiseks majandusaastaks.
Põllumajanduse Äriplaan 2020 on kohe algamas.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Laval vaid ettevõtjad. Majandusprognoosi sektorile annab Swedbanki põllumajandussektori juht Brit Padjus. Teraviljakasvatuse arengusuunad toob kuulajateni põllumeeste ühistu KEVILI nõukogu esimees, Crocus OÜ juhatuse liige Andres Oopkaup. Iluaiandusest, läbi valusa kogemuse, räägib Nurmiko ASi juhatuse liige Jaak Ungerson. Kuidas kasvab kodumaine puuvili – sellest tuleb rääkima Halika Õunatalu OÜ juhatuse liige Lauri Kasvand. Ülevaate sea-, veise- ja linnukasvatuse teemadel teeb Rakvere Farmid ASi juhatuse liige, algtootmisdirektor Kaupo Ojavee. Piimakarjakasvatuse teemadel saab sõna just uue farmi avanud Nopri Talumeierei OÜ juhatuse liige Tiit Niilo.

Nagu ikka, on esindatud ka põllumajandussektori allharud, millest igapäevaselt nii palju ei kuule. Kitsekasvatuse omapärad toovad kuulajateni Euroopa moodsaima kitsefarmi, Andri-Peedo Talu OÜ juhatuse liikmed - perenaine Linda Pajo ja peremees Kermo Rannamäe. Mis saab siis, kui on vaja leida lihale alternatiive – kas asendada nad toiduga, mis on tehtud putukatest? Kui tõenäoline see võiks olla, sellest tuleb konverentsile rääkima Eesti Putukatööstuse Liidu eestvedaja, BugBox OÜ juhatuse liige Erlend Sild. Kolmas uus sektor on vesiviljelus - tänavu on konverentsil teemaks vetikad ja karbid. Est-Agar AS on alates 2013. aastast testinud vetikate kasvatamise tehnoloogilisi lahendusi, et leida meie oludesse sobivaim ning kuluefektiivseim variant. Nüüd on Est-Agaril plaanis rajada Läänemerre Hiiumaa mereplaneeringualale vetika- ja karbikasvandus. Mis seisus selle kõigega ollakse, sellest tuleb räägib meie konverentsil Est-Agar ASi juhatuse liige Urmas Pau.

Konverentsipäeva võtab kokku Aasta põllumees 2019, Voore Farm OÜ juht Indrek Klammer. Konverentsipäeva veab 2019. aasta Euroopa noor ettevõtja ja toidu tootmist digitaliseeriva eAgronomi asutaja ja juht Robin Saluoks.

Traditsiooniliselt toimub konverentsil Äripäeva Põllumajandustootjate TOPi võitjate autasustamine. Auhinnad TOPi esikolmikule annab üle Ilja Fenenko ärinõustamisettevõttest KPMG.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751