Autor: Põllumajandus.ee • 8. aprill 2020

Eesti piimatootjad kahtlustavad leedukaid oma tootjate soosimises

Eesti piimatootjad kahtlustavad leedukaid oma tootjate soosimises.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Toorpiim Eestist ja Lätist on jäänud toppama Leedu piirile. Eesti piimatootjad väidavad, et piiri-järjekorrad on tekkinud Leedu pärast, kes kaitseb oma koduturgu, vahendab ERR.

Google'i kaardil on näha järjekorda Läti-Leedu piiril. Leedu kontrollib autojuhtide, teiste seas Eestist pärit piimaauto juhtide kehatemperatuuri. Eesti piimatootjad kahtlustavad, et vahepeal kilomeetrite pikkuseks veninud järjekord on kunstlikult loodud Leedu siseturu kaitseks Eesti ja Läti piima vastu.

"Kui Leedu turule jõuab Eestist iga päev 500 tonni toorpiima, siis paarsada (tonni) viivad nad ise Poola poole oma piima. Mille kvaliteet on oluliselt kehvem. Täna on olukord, kus Poolas ei vajata enam nii palju Leedu piima. See piim omakorda voolas tagasi Leedu turule," selgitas olukorda Jõgevamaa põllumajandustootjate liidu juhatuse liige Raul Soodla.

Eesti ja Läti toorpiima tootjad sõltuvad Leedu piimatööstusest. Kui sajad tonnid toorpiima üle piiri ei pääse, puuduvad siin võimalused sellise hulga muutmiseks juustuks või pulbriks.

Loe täismahus artiklit ERRi uudisteportaalist.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616