CLAAS alustas esmaspäeval taas koristustehnoloogia ja traktorite tavapärase seeriatootmisega Harsewinkelis Saksamaal, Le Mansis Prantsusmaal ja Törökszentmiklóses Ungaris.

- Le Mansi tehas Prantsusmaal.
- Foto: CLAAS
Sellega lõpeb intensiivne ettevalmistusetapp, mis hõlmas tervisekaitse analüüse ja vajalike ennetusmeetmete määratlemist. Planeerimisetapis võtsid ostuosakonnad ühendust kõigi vajalike riigisiseste ja rahvusvaheliste tarnijatega. Samuti suurendati lühikese etteteatamisega laovarusid.
„Praegusel ajal on meie mõtted peamiselt nende töötajate ja riikide juures, keda pandeemia mõjutas tugevalt ja siiani veel mõjutab. Seetõttu on meil hea meel olla lootuskiireks, tavapärase seeriatootmise käivitamisega meie neljas suuremas tootmiskohas,“ selgitas CLAASi tegevjuht Thomas Böck.
Rahvusvaheline olukord on siiski muutlik. Tootmine Gaomi (Hiina) tehases on paari viimse nädala jooksul suures osas normaliseerunud, samas kui Omaha (USA), Krasnodari (Venemaa) ning Paderborni, Disseni ja Bad Saulgau (kõik Saksamaal) tehaseid on pandeemia mõjutanud ajutiselt või mõnel juhul üldse mitte. Indias, Chandigarhis on olukord teine; seal on poliitiliste otsuste tulemusel tootmine peatatud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.