Talude ja suvilate hinnad on kriisi ajal sõltuvalt maakonnast kas suhteliselt paigal püsinud või siis kõvasti tõusnud, vahendab statistikaamet.

- Suvila Ida-Virumaal.
- Foto: Raul Mee
Kui vaadata kinnisvarakuulutustes küsitavat hinda ruutmeetri kohta, selgub, et täielikult kullatükiks on muutumas Jõgevamaa.
Jõgevamaal on talude ja suvilate ruutmeetrihinnad kuulutustes kasvanud paari kuu jooksul 72 protsenti. Järgnevad Valga- ja Võrumaa, vastavalt 57 ja 50 protsendiga,
näitab statistikaameti blogis avaldatud tabel.Hinnatõusu ei ole võimalik täheldada Saaremaal, Põlvamaal ja Ida-Virumaal. "See, et Saaremaa hinnad ei ole pärast eriolukorra lõppu veel jõudnud kasvama hakata, on mõneti arusaadav. Ida-Virumaa ei ole oma olemuselt klassikaline maamajanduse ja puhkepiirkond, pigem tööstusmaastik," kirjutavad blogis statistikaameti juhtivanalüütik Jaan Õmblus, andmeteadur Arko Kesküla ja juhtivanalüütik Märt Leesment.
Analüütikud küsivad, milleks siis ikkagi praegu maale minnakse, kas peitu viiruse eest? Arvatakse, et mingil määral kindlasti. "Uue laine eest on hoiatatud ja pisut aega tagasi aset leidnud ühiskonna seiskamine mõjus ilmselt hirmutavalt. Eks täiendavaks põhjuseks ole ka tööturul toimuv ja muutuv arusaam, et just töötamine põllumajanduses võib muutuvas maailmas sotsiaalmajanduslikku turvalisust tagada," märgitakse postituses.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.