Eesti Maasikakasvatajate liidu juht Elke Lillemets leiab, et riigi väljapakutud marjakasvatajate palgaabist pole suurt kasu.

- Riigi plaanitav palgaabi marjakasvatajatele ei pruugi minna asja ette.
- Foto: Liis Treimann
„Töötuid oleme soovinud värvata kogu aeg, pakume ka konkurentsivõimelist palka, kohati on võimalik teenida üle Eesti keskmise palga, oleneb töötaja virkusest. Me ei saa maksta varem töötuna arvel olnud inimesele rohkem palka kui teistele, kohalikele, kes meil on varasemalt tööl, see poleks õige ega aus teiste suhtes,“ leidis Lillemets.
Ta lisas, et kui valitsus soovib ja on nõus panustama siis võiks varasem töötu saada niinimetatud eripreemiat hooajatöö eest seda talle otse makstes, mitte tööandjale.
„Tuletan siinkohal meelde, et hooaja töötaja sisse lubamine teistest riikidest ei maksa riigile midagi. Kontrollitud piiriületamisega on võimalik teha ka tervisekontroll,“ lisas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Palgaabi marjakasvatajatele
Täna selgus, et sotsiaalministeeriumi, maaeluministeeriumi ja töötukassa koostöös avatakse palgatoetuse meede põllumajandusettevõtetele, et soodustada töö kaotanud inimeste palkamist marjakasvatussektorisse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.