Esmaspäeval, 6. juuli südaööl lõppes vastuvõtt Eesti Maaülikooli bakalaureuseõppesse. Nagu tavaks, kujunes sellest vastuvõtuperioodi üks aktiivsemaid päevi ning võimalust esitada oma dokumente viimasel hetkel kasutasid tudengikandidaadid väga aktiivselt. Viimase seitsme tunni jooksul esitati veel enam kui 300 avaldust.

- Esmaspäeval, 6. juuli südaööl lõppes vastuvõtt Eesti Maaülikooli bakalaureuseõppesse.
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Õppeosakonna andmetel kujunes bakalaureuseastme keskmiseks konkursiks rohkem kui viis (5,13) kandidaati ühele õppekohale. Kokku esitati 2800 avaldust, mida on 750 võrra rohkem kui mullu.
Läbi aegade suurim hulk avaldusi esitati veterinaarmeditsiini (290) ning geodeesia, kinnisvara- ja maakorralduse (264) õppekavale. Kõige kõrgemaks kerkis konkurss aga hoopis maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise sessioonõppe alal, kus kandidaate ühele õppekohale on 16 kandidaati.
Pingereas järgnevad maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine (konkurss 13,3) ja keskkonnakaitse (konkurss 9,2). Tudengikandidaatide seas väga populaarseks osutus ka loodusturism (konkurss 7,85). Kõigi konkursinumbritega saab tutvuda sisseastumise infosüsteemi SAIS veebilehel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Vastuvõtt jätkub veel magistriõppesse kuni 9. juulini ja doktoriõppe vastuvõtt lõppeb 10. augustil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.