Venemaa kasvatab oluliselt toorpiima tootmismahtu

2019. aasta lõpus tootis Venemaa 22,5 miljonit tonni toorpiima, piimatoodete omavarustatuse tase oli 83%. Aastaks 2024 plaanitakse isevarustuse tase viia 90 protsendini.

Venemaa kasvatab oluliselt toorpiima tootmismahtu.  Foto: Pixabay

Kavandatud investeerimisprojektide analüüsi kohaselt võib toorpiima tootmine Venemaal 2024. aastaks suureneda 2,8 miljoni tonni võrra - kuni 25,3 miljoni tonnini. Soyuzmoloko analüüsiosakonna direktori Aleksei Voronini sõnul suurendab see riigi piimatoodete isevarustustaset 90% -ni.

"Investeeringuplaanide põhjal proovisime hinnata piimatoodangu kasvu tõusu. 2024. aastaks on oodata toorpiimatoodangu suurenemist umbes 2,8 miljoni tonni võrra. Selle tulemusel paraneb meie toiduturvalisus, sest mei ei sõltu enam impordist," ütles Voronin.

Voronini sõnul on juba algatatud ja kavandatud investeerimisprojekte umbes 0,9 miljoni tonni toorpiima töötlemiseks. „Ülejäänud 1,9 miljonit tonni saab töödelda umbes 15 tehase poolt - see saavutatakse kas uute tehaste ehitamise või olemasolevate võimsuste parandamisega," märkis ekspert.

Ta lisas, et nende projektide maksumus on hinnanguliselt 35-37 miljardit rubla. "Pikka tasuvusperioodi silmas pidades ei taha tööstused tõenäoliselt selliseid kulusid kanda ilma riigi toetuseta, seega on siin riigil oluline roll," rõhutas Voronin.

Allikas: DairyNews.ru

Jaga lugu:
Seotud lood

Põllumajandus.ee suurtoetajad:

PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Põllumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150