13. mail toimunud Aretuskonverents oli suunatud uutele aretustunnustele ja trendidele, mida lisaks põllumajandusloomade produktiivsusnäitajatele silmas pidada ning millega on võimalik toetada meie karjakasvatajate aretusvalikuid. Lambakasvatuses toimuvast aretustööst tegi kokkuvõtte Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liitu vedav Vallo Seera.

- Ševiot on tugev ja vastupidav loom, kes saavab hakkama ka keerulistes oludes.
- Foto: www.nc-cheviot.co.uk
Kahjuks on lammaste arvukus languses, igal aastal jääb pea 5000 lammast Eestis vähemaks – 2011. aastal oli meil üle 88 000 lamba, täna keskmiselt 65 000. “8. mai seisuga oli PRIA andmetel Eestis 64 762 lammast. Seisuga 1. jaanuar 2020 oli eesti valgepealist tõugu 10 639 ja eesti tumedapealist tõugu 10 148 isendit. Need on loomad, kes on PRIA registris arvel ja need on üles andnud omanikud, oluliselt vähem on neid aga tõuraamatutes,” täpsustas liidu tegevjuht.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.