Põllumajandustarkvara arendamisega viis aastat tagasi alustanud eAgronom on kasvanud nii teenuste kui mahtude poolest. Kuus kuud pärast esimese toote turule tulemist haldasid nad juba 200 000 ha põlde, mis on 70% Eesti turuosast.

- eAgronomi asutaja ja tegevjuht Robin Saluoks.
- Foto: Liis Treimann
Kaks aastat tagasi alustati põllumeeste nõustamisteenusega, mis digitaalselt ja automaatselt, lisaks ekspertidele, annab põllumeestele nõu, mis praktikaid teha ja kuidas oma ettevõtet jätkusuutlikumalt ja kasumlikult majandada. Aina olulisemaks on põllumajandusettevõtetel tõusnud keskkonnaalased küsimused. Seni kasutatud võtted ja maaviljelustraditsioonid on vaja muutuste tuules üle vaadata. Paljuski saab siin abi digitehnoloogiast, mis aitab põllumehel isegi väetisekulu vähendada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.