Ühe meile olulisema loodusvara - mulla - tervis ja toimimine tõuseb fookusesse kevade hakul, kuna sellest sõltub põllukultuuride saagikus. Agronoom Tõnis Ajaots ütles, et põllu viljakuse tõstmiseks palju võimalusi polegi ja kõik need nõuavad põllumehelt lisaraha ning aina rohkem räägitakse vahekultuuride külvamise vajalikkusest.

- Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi professor ja mullateaduse õppetooli juht Alar Astover (vasakul), agronoomiline nõustaja Piibe Vaher eAgronomist ja Rannu Seeme noortalunik ning agronoom Tõnis Ajaots.
- Foto: Liis Treimann
Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi professor ja mullateaduse õppetooli juht Alar Astover kommenteeris mullaviljakuse teemat mõttega, et hinnangut andes peame lähtuma tõsiasjast, et meil on mullastik väga mitmekesine. „Ei ole lihtne anda vastust keskmise pildi kohta, kuid kui võrdleme ennast laiemalt Ameerika või Euroopa kontekstis, siis saame olla väga rahul. Võime öelda, et meie põllumajanduspraktikad on olnud üsna mullasõbralikud. Need on taganud selle, et meil on tänapäeval tegu väga toimekate ja tublide muldadega,” sõnas Astover.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühe meile olulisema loodusvara ehk mulla tervis ning toimimine tõuseb fookusesse kevade hakul, kuna sellest sõltub põllukultuuride saagikus.
Faresin Industries S.p.A., mille peakontor asub Breganzes (VI), projekteerib, toodab ja turustab loomakasvatussektori söödamiksereid ning neile vajalikku ratsioonianalüüsi tarkvara, samuti põllumajandus-, tööstus- ja ehitusrakenduste teleskoopkäitlejaid. Praeguse presidendi Sante Faresini poolt 1973. aastal asutatud ettevõte ühendab tugeva perejuhtimise traditsiooni rahvusvahelise kontserni dünaamilisusega, mis tegutseb ülemaailmselt laialdase tütarettevõtete, edasimüüjate ja edasimüüjate võrgustiku kaudu. 2023. aastal tähistas ettevõte oma 50. juubelit.