Eesti iduettevõte Waybiller digitaliseerib juba neli aastat logistikas manuaalseid protsesse ja tarneahelat. Nüüd on viljasektoris tehtud suur samm edasi ning valmis on saanud viljakasvatajatele suunatud täisdigitaalse viljaterminali lahendus, mis võimaldab ettevõtetel andmed enda kasuks tööle panna.

- Planeerimise, kontrolli ja manuaalse andmesisestuse arvelt on võimalik kokku hoida oluliselt töötunde.
- Foto: Pexels
Selle aasta viljahooajale läheb Waybiller vastu tarkvara lahendusega, pakkudes klientidele töökindlat platvormi oma vedude planeerimiseks, jälgimiseks ja kontrollimiseks. Viljaveo digitaliseerimise protsess sai alguse juba 2019. aastal kui koostöös KEVILI-ga alustati täisdigitaalse lahenduse väljatöötamist. Tänaseks teeme koostööd kõikide suuremate kokkuostjatega regioonis, viljakasvatajatega ja sadamatega, pakkudes ühtset süsteemi, kus kõik osapooled saavad reaalajas endale vajalikud andmed kätte.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.