Põltsamaa paneb tänavu purki ligi 2200 tonni kurke

Orkla Eesti Põltsamaa tehas paneb suvekuudel purki ligi 2200 tonni kurke ning on palganud hooajaliseks tootmiseks 130 lisatöötajat.
Ligikaudu pool ehk 1000 tonni kurki saadakse Eesti põldudelt, samas suurusjärgus toodetakse kurgihoidiseid Eesti turule.
  • Ligikaudu pool ehk 1000 tonni kurki saadakse Eesti põldudelt, samas suurusjärgus toodetakse kurgihoidiseid Eesti turule.
  • Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Ligikaudu pool ehk 1000 tonni kurki saadakse Eesti põldudelt, samas suurusjärgus toodetakse kurgihoidiseid Eesti turule. Suurimas mahus kasvatatakse Põltsamaa tehase tarvis kurki Viljandimaa taludes, aga kurki tuleb ka Võru-, Põlva-, Tartu-, Rapla- ja Lääne-Virumaalt. Koostööpartneritest talunikele jagab Põltsamaa hooaja eel spetsiaalsed seemned. Kurk on Põltsamaa jaoks ka oluline ekspordiartikkel – 43 protsenti toodangust liigub ekspordiks Soome, Rootsi, Lätti ja Leetu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 12:55
Kas teadsite, et tõstukid ja laadurid vajavad liikluskindlustust ka kinnisel territooriumil
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele