• 22.08.23, 12:15

Loomakasvatajad väisasid Soome kolleege

Augusti esimestel päevadel võtsid Eesti ja Läti liha-ja piimaveisekasvatajad ette reisi Soome, kus neid võõrustas BreedExpo2 projekti partnerriik Soome, kes oli pannud kokku mitmekesise programmi tutvustamaks põllumeestele olulisi organisatsioone ja teadusasutusi ning muidugi farme endid.
Nuumafarmi külastus reisi 3. päeval.
  • Nuumafarmi külastus reisi 3. päeval. Foto: Triin Hallap
Erinevalt Eestist on Soomes palju väikeseid piimafarme – pea 5000, kus kasvatatakse enamasti 50-ne pealist piimakarja. Võrdluseks Eestiga, meil on see number 160. Samas ollakse kliimaneutraalsuse küsimustega tegelemisel meist peajagu üle.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele