• 11.10.24, 12:11

Rimi piloteerib esimesi kauplusi, kus ei müüda puurikanade mune

Kolmeteistkümnes Rimi kaupluses Tallinnas, Tartus, Riias, Vilniuses ja Kaunases eemaldati puurikanade munad sortimendist. See on oluline samm üleminekul pakkuda juba lähitulevikus ostjatele vaid puurivaba elu elavate kanade mune.
Rimi piloteerib esimesi kauplusi, kus ei müüda puurikanade mune.
  • Rimi piloteerib esimesi kauplusi, kus ei müüda puurikanade mune. Foto: Kristaps Liepa
Eestis on pilootprojekti kaasatud kolm poodi Tallinnas (Kaubahall, Postimaja) ja Tartus (Tasku).

Seotud lood

Uudised
  • 15.08.24, 10:31
Ministeerium teeb ettepaneku keelata munakanade puurispidamine
Regionaal- ja Põllumajandusministeerium on seisukohal keelata Eestis munakanade puurides pidamine alates 2035. aastast. Samuti on ministeeriumi ettepanek, et alates 2026. aastast ei tohi sisustada uusi munakanade pidamisruume või -kohti rikastatud puuridega.
Uudised
  • 10.06.24, 10:14
Maaelukomisjonis toimub kanade puuris pidamise lõpetamise teemaline arutelu
Riigikogu maaelukomisjonil tänasel avalikul istungil arutatakse rahvaalgatusena Riigikokku jõudnud kollektiivset pöördumist lõpetada Eestis kanade puuris pidamine.
Uudised
  • 28.03.24, 14:39
Alates 2025. aastast müüb Lidl Eesti ainult puurivabade kanade mune
Järgmisel aastal lõpetab Lidl mitte ainult puurikanade munade müügi, vaid ka nende kasutamise omakaubamärgi toodetes – majoneesis, küpsetistes, pastatoodetes ja paljudes muudes.
Uudised
  • 28.03.24, 14:12
Eesti munatoodang suureneb
Statistikaameti andmetel toodeti eelmisel aastal Eestis 178,7 miljonit muna, mida on 6% rohkem kui aasta varem. Kokku tarbiti mune 324,8 miljonit ehk 238 tükki iga elaniku kohta. Seega ületab tarbimine ligi kahekordselt toodangut ja umbes iga teine söödud muna on kodumaine.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.09.24, 11:35
Ebastabiilne majanduslik olukord põllumajanduses: kuidas kaitsta saaki ja säästa targalt
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele