Harjumaal diagnoositi ühes tallis mitmel hobusel herpesviirus (EHV-1). Tegemist on äärmiselt nakkava nii otsese kui ka kaudse kontakti kaudu leviva viirusega, mis põhjustab tiinetel märadel aborte, elujõuetute järglaste sündi või harvaesinevat halvatusega kulgevat närvinähtudega haigust.

- Hobuse haigestumisel võtta ühendust veterinaararstiga.
- Foto: Indrek Susi
Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise- ja heaolu osakonna peaspetsialisti Kärt Jaarma sõnul iseloomustab EHV-1 palavik, uimasus, isutus, eritis ninast ja köha. Nakatunud hobune eritab viirust keskmiselt 7-10 päeva. Haiguse peiteaeg on keskmiselt 4-6 päeva. Kuna spetsiifiline ravi puudub, siis haigestunud hobust ravitakse vastavalt tekkinud sümptomitele. Pärast haiguse läbipõdemist võib hobune uuesti nakatuda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.