Kodumaise kaitsetööstuse kõrval tasub Eestil keskenduda ka julgeolekuriske maandatavatele biotehnoloogiatele, kirjutab ettevõtja, Shroomwell OÜ asutaja Siim Kabrits.

- Shroomwell OÜ asutaja Siim Kabrits.
- Foto: Erakogu
Nii Euroopa kui naaberregioonid saavad aasta-aastalt aina sagedamini tunda, mida kliimamuutused meie harjumuspärasele elulaadile ja majandustegevusele tegelikult tähendavad. Ekstreemsed ilmastikutingimused, nagu põuad, tormid, sajud ja üleujutused sunnivad riike tõsiselt kaaluma, millised on nende võimalused tagada põllumajanduse toimimine ja toidujulgeolek.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Seeneusku ettevõtja Siim Kabrits on kindel, et seente kasutamine maailmas kasvab lähitulevikus kiiresti. Selles arengus tahab ka tema ettevõte Shroomwell, endise nimega Chaga, oma osa saada.
Eesti ei tohiks jääda meditsiiniseente sisekasvatuste rajamisel teistest riikidest maha, vaid hoidma liidrite sekka, kirjutab Shroomwell Grupi juht Siim Kabrits.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.