Järjest keerukamaks muutuvad nõuded, dubleerivad aruandlused ja killustunud toetusskeemid on üha tõsisemaks takistuseks Eesti põllumajandusele ja toidutootmise järjepidevusele. Kui iga tootja peab lisaks oma igapäevase tegevuse, tootmise, kõrval olema ka oma ettevõttes täiskohaga jurist, konsultant ja andmesisestaja, on midagi valesti.

- Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esinaine Kerli Ats.
- Foto: Kroot Tarkmeel Photography
Euroopa Komisjon ja Eesti Vabariigi Valitsus on viimastel kuudel kinnitanud, et halduskoormuse vähendamine on prioriteet. See tähendab, et meil on tekkinud aken, kus bürokraatia tegeliku mõju esiletoomise saab loodetavasti viia ka potentsiaalsete muutusteni. Kuid selleks, et muutused oleksid sisulised, peavad otsustajad olema valmis kuulma ilma vastu argumenteerimata otsest praktikute tagasisidet.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.