27. septembrist 3. oktoobrini korraldab
Eesti Maaülikool põllumajandusministeeriumi tellimusel Eesti riikliku arengukava
(RAK) meetme 3.3 "Majandustegevuse mitmekesistamine maapiirkonnas" seminare, kus
tutvustatakse meetmest toetuste taotlemise tingimusi, teatab
Põllumajandusministeerium.
Seminarid on osalejatele tasuta ja seda toetavad põllumajandusministeerium ja Euroopa Liit. Seminarid viiakse läbi põllumajandusministeeriumi ja Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) osavõtul.
Seminarid toimuvad Rapla Maavalitsuses (27. sept), Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses (28. sept), Viljandi Maavalitsuses (29. sept), hotellis Kubija (30. sept), Läänemaa Arenduskeskus SAs (2. okt) ja Jõgeva Kultuurikeskuses (3. okt).
Antud meetmete eesmärgiks on maaelanike tööhõive ja sissetulekute suurendamine maaettevõtluse arendamise kaudu ning toetada maapiirkonna mittepõllumajanduslike ettevõtete töökohti loovaid ja säilitavaid tegevusi ning arendada kohaliku tooraine kasutamisele või teenuste arendamisele suunatud ettevõtteid maapiirkonnas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Toetatakse investeeringuid turismi, käsitöö, teenindusliku ettevõtluse ning põllumajandusvaldkonnale lähedaste tegevuste arendamist maapiirkonnas.
Meetme eelarve on käesoleval aastal 57 miljonit krooni. Meedet finantseeritakse Euroopa Põllumajanduse Arendus- ja Tagatisfondi (EAGGF) vahenditest.
Toetuse taotlusi võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastu 25. septembrist 18. oktoobrini.
Seotud lood
Põllumajandus ei pruugi olla esimene valik, mis tööotsingutel pähe tuleb. Ometi töötab Scandagras inimesi, kes ei vahetaks seda valdkonda millegi vastu. Miks? Sest siin saab teha tähenduslikku tööd, tunda end väärtustatuna ja kuuluda meeskonda, kus valitsevad usaldus ja ühtsus.