Algavad seminarid majandustegevuse mitmekesistamise meetme taotlejatele

27. septembrist 3. oktoobrini korraldab
Eesti Maaülikool põllumajandusministeeriumi tellimusel Eesti riikliku arengukava
(RAK) meetme 3.3 "Majandustegevuse mitmekesistamine maapiirkonnas" seminare, kus
tutvustatakse meetmest toetuste taotlemise tingimusi, teatab
Põllumajandusministeerium.

Seminarid on osalejatele tasuta ja seda toetavad põllumajandusministeerium ja Euroopa Liit. Seminarid viiakse läbi põllumajandusministeeriumi ja Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) osavõtul.

Seminarid toimuvad Rapla Maavalitsuses (27. sept), Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses (28. sept), Viljandi Maavalitsuses (29. sept), hotellis Kubija (30. sept), Läänemaa Arenduskeskus SAs (2. okt) ja Jõgeva Kultuurikeskuses (3. okt).

Antud meetmete eesmärgiks on maaelanike tööhõive ja sissetulekute suurendamine maaettevõtluse arendamise kaudu ning toetada maapiirkonna mittepõllumajanduslike ettevõtete töökohti loovaid ja säilitavaid tegevusi ning arendada kohaliku tooraine kasutamisele või teenuste arendamisele suunatud ettevõtteid maapiirkonnas.

Toetatakse investeeringuid turismi, käsitöö, teenindusliku ettevõtluse ning põllumajandusvaldkonnale lähedaste tegevuste arendamist maapiirkonnas.

Meetme eelarve on käesoleval aastal 57 miljonit krooni. Meedet finantseeritakse Euroopa Põllumajanduse Arendus- ja Tagatisfondi (EAGGF) vahenditest.

Toetuse taotlusi võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastu 25. septembrist 18. oktoobrini.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised