• 11.09.07, 10:05
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Europoliitikud saaksid piima kallinemist takistada

Eestlastel tuleb sarnaselt teiste eurooplastega tänavu sügisel ees ootava saia-leivatoodete ja lihakauba hinnatõusuga leppida, piimatoodete kallinemist saaks aga pärssida euroliit ja seda oodates tuleb poliitikutele otsa vaadata.
Eestis võivad põllumehed tänavuse suve üle, mis soosis igati maaharimist, ainult rõõmu tunda, kuid mitmel pool mujal ei ole ilmad sugugi nii head olnud. Nii on maailmaturul paljudele ootamatult kerkinud ülikõrgeks nii vilja- kui piimahinnad, millest lõikavad kasu ka Eesti põllumehed, kirjutas Postimees.
Ainus valdkond, kus poliitikud ja Euroopa Liit hindu piirata saaksid, on piimandus, sest Euroopa Liit on kehtestanud oma liikmetele sellel alal tootmiskvoodid, mille ületamise eest küsitakse trahvi. Kui kvootidesse praegu leebemalt suhtuda, võimaldaks see piimatootmist Euroopas suurendada ja hinnatõusu pidurdada.
Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkauba sõnul on Euroopa põllumajandusministrite seas kvootide leevendamisest juba räägitud, kuid ühtset heakskiitu sellele saadud ei ole.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 11:03
Kevad 2025: talivili on jõuline, suvirapsi osakaal kasvab, väetise kulunormid on muutuses
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele