Läti veterinaaramet on viimasel ajal puistanud nii sealiha tootjaid kui ka müüjaid, et leida, kust pärineb keeritsussiga nakatunud liha, kirjutas portaal db.lv.
Daugavpilsi piirkonna elanike nakatumine keeritsussitõppe on tänavu kasvanud 400%. Kui tunamullu haigestus peamiselt sealihaga leviva keeritsussi tõttu 9 inimest ja mullu 52 inimest, siis tänavu on samal põhjusel haigeks jäänud juba 30 inimest.
Ehkki on kontrollitud nii sealihakasvatajaid, lihatööstusi, turge, väiksemaid kauplusi kui ka supermarketeid, pole keeritsussiga liha levitajat siiani leitud.
Trihhinelloos ehk keeritsussitõbi on nakkushaigus, mida põhjustab lihastesse kapselduv ümaruss Trichinella spiralis. Inimene nakatub halvasti töödeldud liha söömisel. Peensoolest satuvad ussi vastsed lihastesse, põhjustades lihasvalusid ja põletikku, millele siiani tulemuslikku ravi pole.
keeritsussitõve leviku ärahoidmiseks kontrollitakse liha hoolikalt ning reeglipäraselt ning jälgitakse, et sigadele ei söödetaks toorest liha. Ussi vastsed surevad, kui liha külmutatakse alla -15°C vähemalt 20 ööpäeva või küpsetatakse vähemalt 77°C juures.
Seotud lood
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.