Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks ühise põllumajanduspoliitika seaduse muutmise eelnõu, millega piiratakse Leader-lähenemise kohalike tegevusgruppide üldkoosolekul osalemist ja hääletamist esindaja kaudu.
Seaduse jõustumisel võib kohaliku tegevusgrupi üldkoosolekul sama isik osaleda ja hääletada ainult ühe liikme esindajana, samuti ei või kohaliku tegevusgrupi liige üldkoosolekul osaleda ega hääletada teise liikme esindajana.
„Kohalike tegevusgruppide liikmed peavad aktiivselt osalema ka tegevusgrupi otsustusprotsessides,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Juhtumid, kus kasutatakse võimalust esindada üldkoosolekul teisi liikmeid kirjaliku volikirja alusel, on sagenenud, mistõttu nägime vajadust otsustusprotsesse selgemaks muuta.“
Lisaks LEADER-tegevusele ajakohastab seaduseelnõu ka toetusraha tagasinõudmist, -maksmist, tagasimakse ajatamist ja tagastatavalt summalt intresside arvutamise süsteemi. Toetuse saajate jaoks tähendab see, et intress ei hakka jooksma kohe tagasinõude otsusest või kohustusest teadlikuks saamise hetkest, vaid alles tagasinõude otsuses sätestatud tähtaja möödumisest alates kuni tagasimaksmiseni. Lisaks ei rakendata tagasimaksmisega viivitusse sattumisel täiendavat viivise nõuet.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.