• 11.06.13, 12:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maapered saavad regionaaltoetuse abiga kodutee korda

Alates sellest aastast saavad maapered kuni 6500 eurot toetust veevärgi väljaehitamiseks, kodutee kordategemiseks ning elektrit tootvate seadmete soetamiseks.
Reedel kinnitas regionaalminister hajaasustuse toetuse muudatused, millega laiendatakse toetatavaid tegevusi. Lisaks veesüsteemide rajamisele saab küsida toetust kanalisatsioonisüsteemide ja juurdepääsuteede rajamiseks. Samuti toetatakse autonoomsete elektrisüsteemide väljaarendamist, näiteks isikliku elektrigeneraatori paigaldamist, päikesepatarei või muu iseseisva elektrisüsteemi rajamist.                        
„Paljud ei kujuta ilmselt ettegi, mis tähendab, kui vett pead kaevult tooma või kevadel autoga suure tee peale jõudmisel ei tea kunagi, kas jääd kinni või ei jää. Samas on nende asjade korda tegemine tihtipeale ühe pere eelarve jaoks liiga suur väljaminek,“ selgitas regionaalminister Siim Kiisler, miks on tarvis hajaasustuste toetusprogrammi.
Toetust saavad taotleda need inimesed, kelle leibkonda kuulub vähemalt üks alaealine laps. Toetust saab taotleda elukohale, kus pere on elanud vähemalt taotluse esitamise aasta algusest. Toetusprogrammile on eraldatud kokku ligikaudu 1,5 miljonit eurot.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Taotleja peab omalt poolt panustama vähemalt kolmandiku kogu projekti maksumusest, millele riik ja kohalik omavalitsus lisavad kumbki omalt poolt kolmandiku, kokku kuni 6500 eurot. Oluline on ka, et projekti tulemus ei oleks poolik vaid jõuaks tervikliku lahenduseni. Näiteks peab projekti lõpptulemusena olema  joogivesi  kättesaadav, juurdepääsuteele peab ligi saama aasta läbi või peab olemas olema leibkonna vajadustele vastav elektrisüsteem. Projekti elluviimiseks on aega maksimaalselt 15 kuud.
Toetuse taotlusvoorud kuulutavad välja maavalitsused ning  inimene saab toetust taotleda kohalikust omavalitsusest, kus jagatakse ka infot ja nõu taotlemise kohta.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.25, 16:03
Virtuaalne põllumees Toots – tark teekaaslane vilja fikseerimisel
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele