Maisi maailmaturu hinnalangust on tunda ka toiduainetööstuses. Maisi kasutava Balsnack International Holding ASi juht Elmar Rusing loodab hindade püsimist samal tasemel.
Rusingu sõnul on maisi hinnalangust juba tunda. "Tundub, et sabasid ja tormamist ei ole tootjate poolt. Helistavad ka need tooraine pakkujad, kes varem pole helistanud ja on tunda, et tooraine ülejäägiga väike surve on. Aga kui mingi hinnakorrektsioon tuleb, siis ma arvan, et uuest saagist, mitte varem," kinnitas ta.
Balsnacki-suurusele ettevõttele ei langeta hankijad Rusingu sõnul naljalt hindu ja kuna firma oma toorainet otse tootjate käest ei osta, võib hinnalangus jõuda ka nendeni viivitusega.
"Seal võivad olla tehtud lepingud ette teatud hindadega. Aga Eesti tarbijale võib öelda, et jube hea oleks, kui sügisel ei peaks hakkama hindu tõstma tooraine hinna pärast. Hea oleks, kui saaks jätta hinnad samale tasemele. See oleks suur saavutus," sõnas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Aastaid tagasi saime toorainet 25% odavamalt ja teatasime kaubandusele, et laseme toote hinna krooni võrra alla. Kaubandus kehitas selle peale õlgu, et tore, aga kaupluses sellepärast midagi ei muutunud. Nii et pigem rõõmustame selle üle, kui hinnad ei tõuse," lõpetas Rusing.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Seemnete ja loomasööda hulgimüügiga tegeleva Baltic Agro ASi loomakasvatuse tootejuhi Marika Rahuoja sõnul on maisi hind eelmise aasta saagi tõttu jätkuvalt langemas, kuid ta ei näe hinnalangust seakasvatuses söödana kasutatavale sojasrotile.
Kogu toorainete osas on parim kauplemisvõimalus müüa põllumajandussaadused lühikeseks, kuna neil on languspotenstsiaali, soovitavad Goldman Sachsi analüütikud.
Sojaoa ja maisi hinnad on langenud maailmaturul 26% võrreldes 2012. aasta rekordhinnaga. Seakasvatajad loodavad hinnalangusest leevendust kahjumlikule ärile, lihatöösturid tavatarbijale hinnalangust tulemas ei näe.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.