Vastavalt Euroopa Komisjoni informatsioonile on Valgevene Vabariigis Grodno oblastis diagnoositud sigade aafrika katk.
Vastavalt käskkirjale peavad veovahendid, millega elussigu Valgevene Vabariiki eksporditakse, enne loomakasvatusettevõtte territooriumile sisenemist ja loomapartii pealelaadimist olema viibinud Eesti Vabariigi territooriumil vähemalt 48 tundi. Enne loomakasvatusettevõtte territooriumile sisenemist ja loomapartii pealelaadimist tuleb veovahendid puhastada ning desinfitseerida Eesti Vabariigi territooriumil, kusjuures seda peab olem võimalik dokumentaalselt tõendada.
Lisaks sellele, kuna viirus levib la loomasöötadega, keelati nimetatud käskkirjaga ka mitteloomset päritolu söötade import nendest Valgevene Vabariigi piirkondadest, kus sigade aafrika katk on diagnoositud või kus on kehtestatud vastavad piirangud ning kus sööt on toodetud või muul viisil käideldud või kust sööt või söödatoore on pärit.
Täiendavalt juhib Veterinaar- ja Toiduamet tähelepanu, et loomade ja loomsete saaduste (sealhulgas sealiha ja sealihatoodete) import Valgevene Vabariigist Euroopa Liitu pole EL õigusaktide kohaselt jätkuvalti võimalik. Samuti peavad Valgevene Vabariiki reisivad isikud arvestama, et ka isiklikus pagasis pole liha ja lihatoodete, aga ka piima ja piimatoodete, toomine EL-i lubatud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.