Aivar Lember külvab tatart mesilaste kaitseks

Pähkla talunik Aivar Lember hakkab mesilaste kaitsmiseks pestitsiidide eest kasvatama tatart ja keerispead, kirjutab Saarte Hääl.

Pähkla küla viljakasvataja Aivar Lember hakkab esimesena Saaremaal kasvatama tatart selleks, et hoida mesilasi eemal kahjulike taimekaitsevahenditega pritsitud rapsipõldudest.

Sel kevadel tatra külvamisega järgib Aivar Lember möödunud aastal Maalehes kajastamist leidnud algatust. Nimelt külvas Tartumaa põllumees Madis Ajaots tarude lähedale heade meetaimedena tuntud keerispead ja tatart.

 “Püüan teha põllu nii, et mesi oleks mummudel nii-öelda kodu juures, ja siis ei ole mesilastel vaja eemal asuvatele rapsipõldudele lennata,” selgitas Ajaots Maalehes. "Kuna keerispea ja tatar ei nõua nii palju taimekaitset kui raps, on nad mesilaste jaoks ohutud".

Aivar Lember võttis nõuks meetaime maha panna pärast seda, kui tema vend, kes elab üle põllu 500 meetri kaugusel, hakkas mesilasi pidama. Praegu on vennal küll vaid neli mesitaru, kuid mesila laieneb. “Öeldakse, et taru kohta peaks olema hektar tatart, esialgu prooviks 2–3 hektariga,” arvas Lember. Küsimusele, mida ta tatrasaagiga peale hakkab, vastas Lember: “Kõigepealt prooviks ühe aasta kasvatada, kui läheb õnneks, siis aitab endal süüa ja annad sõbrale ka.” Ta lisas, et tahab proovida ka keerispead, mille põld on taime taevasiniste õite tõttu üsna tavatu väljanägemisega.

 Loe täispikka artikklit SIIT

.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised