Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 25. veebruar 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Aiandusliit ei nõustu Rahandusministeeriumi otsusega  

Eesti Aiandusliit ei nõustu Rahandusministeeriumi otsusega mitte koostõlastada Maaelu Arengukava ja soovi vähendada Eesti riigi omaosalust 25-t protsendilt 15-le.

Eesti Aiandusliit on hämmingus Rahandusministeeriumi otsuse peale mitte koostõlastada Maaelu Arengukava ja nende soovi peale vähendada Eesti riigi omaosalust 25-t protsendilt 15-le, mis on meie andmetel vastuolus algsele informatsioonile, mille alusel tegi juhtkomisjon 2 aastat tööd Maaelu Arengukava valmimise nimel.

Meie arvates ohustab Rahandusministeeriumi  kärpeplaan väga selgelt kogu põllumajandussektori konkurentsivõimet. Kummastav on fakt, et ministeerium mis peaks andma endast parima ettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks, annab avalikkusele täiesti vastupidiseid sõnumeid. 

Eriti küüniline on rahandusminister Ligi ajakirjanduses  maaelu arengukava vastandamine laste huvitegevuseks puuduoleva rahaga. Nagu minister Päevalehes väidab on üks rakendus õilis ja teine mitte.

Tervitame lugupeetud ministri soovi leida täiendavaid vahendeid laste huvitegevuseks, selleks on tema juhitava ministeeriumi  haldusalas kindlasti võimalused olemas.

Eesti Aiandusliit on aiandussektori  katusorganisatsioon, liidul on ca 70 liiget. Liidu liikmed annavad ca 90% toodangust riigi puu- ja köögiviljakasvatuses, istikute tootmises. Liit annab tootmises tööd ca 700-le inimesele.

 

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751