• 13.03.14, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas kartulid kividest eraldada?

Enamik kartulikombainides seni kasutatavaid süsteeme kivide, prahi ja mulla eemaldamiseks on mehaanilised. Samas piirab see nende süsteemide töö efektiivsust ja tekitab võimsamate kombainide kasutamisel sageli ummistusi. Nüüd on see probleem lahendatud.
Esmakordselt on kartulikombaini jaoks välja töötatud pneumaatiline kivide, prahi ja mulla separaator, mis ühendab endas perforeeritud ja vibreeriva konveieri ja alt ülespoole suunatud õhuvoolu, mis tagab efektiivse ja kvaliteetse puhastuse. Liikudes läbi separaatori, hõljuvad kartulimugulad õhuvoolu mõjul vibreeriva konveieri kohal, samas kui raskemad kivid ja mullakamakad langevad alla ja suunatakse eemalduslindile. Seadme töö kvaliteeti ja jõudlust saab seadistada otse kombainist vastavalt töötingimustele, muutes õhukoguse määra ja konveieri kallet ja liikumiskiirust. Lisaks kõrgele tootlikkusele ja väiksemale sorteerimisvajadusele saab nüüd külvata kartulit ka põldudele, mida seni nõudsid kevadel kallist pinnase-eemaldust.
 
 
 
 

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele