Uue võimuliidu plaanitav gaasiaktsiisi tõus teeb Eestist kalli väikeriigi, arvab Atria Eesti ASi tegevdirektor Olle Horm.
Rahandusminister Jürgen Ligi teatas täna valitsuse pressikonverentsil, et gaasiaktsiis tõuseb 20 protsenti. Küttearved kallinevad Ligi sõnul vaid ühe protsendi võrra, riigile toob see sisse aga 3,5 miljonit eurot.
Toiduainetööstusettevõtte Atria juhi Olle Hormi sõnul ei ole gaasiaktsiisi nii suur tõus õige. "Tundub, et Eesti riik on valinud sellise tee, kus maksustatakse kõikvõimalikud tarbimised, olgu selleks näiteks alkoholi- või gaasitarbimised, ja siis maksavad nende arvelt toetusi," rääkis ta.
Holmi ütlust mööda on see kummaline ja pikaajaline protsess, mille tulemina on Eestist saamas väga kallis väikeriik. "Sedasi läheb elamine Eestis nii kalliks, et kogu elamist peabki toetama. Minu arvates ei ole see suund päris õige," ütles ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Atria Eesti Holmi sõnul gaasi oluliselt ei kasuta ja nende jaoks tähendab see aastas umbes 400-500eurost lisakulu. "Asi on siiski põhimõttes," ütles Holm.
Maagaasi praegune aktsiisimäär on 23,45 eurot 1000 kuupmeetri kohta.
Seotud lood
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles täna valitsuse pressikonverentsil, et üks uue valitsusliidu lubaduste katteallikas on gaasiaktsiisi 20protsendiline tõus.
AS Nitrofert kasutab maagaasi keemilistes tehnoloogilistes protsessides kui algset toorainet mineraalväetiste tootmisel, mis ei kuulu aktsiisiga maksustamise alla ja ei peaks seetõttu ettevõtte finantskulutusi eriti mõjutama, ütles firma juhatuse liige Aleksei Nikolajev.
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.