• 01.04.14, 12:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Esimene kivikülv tehtud

Valgamaal asuv Metsaveere Agro tegi täna esimese kivikülvi. Nüüd on oodata ainult suurt saaki, sest kivid said varase kevade tõttu maha varem tavapärasest.
Metsaveere Agro juhi Ants Metsa sõnul on nende ettevõte esmakordselt sellist tööd tegemas. „Kogu kollektiiv tuli põlluveerele kaema. Oleme kivikülvile enne ka mõelnud aga nüüd kus PRIA toetab kivikülvi hektaripõhiselt ja seda siis piirkondades, kus kive põllul liiga vähe, siis sündis meil see otsus. Meie maad sobisid ideaalselt, sest tegu on savimuldadega ja kive niisama juba siit ei leia,“ selgitas Mets. „Kiviseemne tarnis meile üks suurimaid taimekaitsevahendite ja seemnete müüjaid, nime ma siin ütlema ei hakkaks aga igal juhul oli hea müügimees, seda võin öelda.“
Kivid korjatakse üles sügisel, osa neist jääb seemneks, osa läheb müügiks.
Tasub teada
Euroopas on kivikülv laialdaselt levinud, seda siis piirkondades, kus väike- ja suurtootjad oma aktiivse põllumajandusliku tegevuse käigus on enamus kive ära korjanud.Tasub ka teada, et ELi uus kivikaitsemeede näeb ette hektaril kohustusliku normi kive. Kuna maailmas on piirkondi, kus kive napib, siis on Eesti kividel suur ekspordinõudlus.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.09.24, 17:50
Ekspert: kõrreliste umbrohtudega tuleb tegeleda juba sügisel, muidu läheb olukord käest
Kuna aasta-aastalt esineb kõrreliste umbrohtude tõrjega aina enam probleeme, on väga oluline saada need kontrolli alla juba sügisel. Taimekaitsevahendite esindaja Nordisk Alkali tehniline nõustaja/turundusjuht Ann Raukas nendib, et pikkadel sügistel peab kultuur konkureerima umbrohuga nii toitainete kui ka valguse osas ning lisaks loob tihe ja umbrohurikas taimik soodsad tingimused taimehaiguste levikuks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele