Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 5. juuni 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Padar: EL annab võimalused, tasakaal tuleb endal leida

Põllumajandusminister Ivari Padar tutvustas eile Kiievis toimunud konverentsil „Ukraina ja EL põllumajanduskaubanduse uued võimalused ja väljakutsed“ Eesti kogemust Euroopa Liitu astumisel ja selle mõju Eesti põllumajandusele.

„Euroopa Liidu abiga on võimalik põllumajanduses teha olulisi investeeringuid, et toidutootmine oleks kaasaegne ja vastaks erinevatele EL nõuetele,“ ütles minister Padar. „Kuigi Eesti piimatootmine,  liha- ja teraviljasektorid on 10 EL liikmesaasta jooksul arenenud väga kiiresti, tuleb nüüd leida uued kasvuvõimalused ja tasakaal sektori struktuuris.“

Põllumajandusminister Ivari Padar rõhutas konverentsil, et kuigi investeeringute ja tootlikkuse tõusuga kaasneb paratamatult ka tootmise kontsentreerumine, tuleb lõpuks saavutada tasakaal. „Meil tuleb välja arendada põllumajandustootmise struktuur, mis peab vastu maailmaturu heitlikkusele. See tähendab, et oma roll on nii suurtel kui väikestel tootjatel,“ rääkis Padar. 

Padari sõnul on edasise arengu võtmeks ühistud, mis aitavad ellu jääda ja oma toodangut turustada ka väiketootmistel.

Perioodil 2014-2020 saab Eesti Euroopa Liidu eelarvest üle 1,7 miljardi euro põllumajandustoetusi, millele lisandub umbes 100 miljonit eurot kalandustoetusteks.

Esmaspäeval edastati Euroopa Komisjonile kooskõlastamiseks Eesti maaelu arengukava aastateks 2014-2020, mis seab sihiks põllumajanduses ja maaettevõtluses uute kasvuvõimaluste leidmise, neisse investeerimise, keskkonnahoiu ning maapiirkondade elujõulisuse.

 

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751