• 20.06.14, 09:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kõik hüljatud hobused leidsid kodu enne järeloksjonit

Esmaspäeval lõppenud oksjonil, kus riik müüs maha Märjamaal Soonistes jaanuaris omanikult hoolitsuseta jätmise eest võõrandatud hobused, jäid suurest huviliste hulgast hoolimata esialgu koduta kaks hobust.
Soomlannast loomaarst Monica Corinne von Renteln jättis Märjamaalt 20 kilomeetri kaugusel asuva Sooniste mõisa territooriumile ilma hooleta 15 hobust ja poni ning lahkus ise Prantsusmaale. Ligi aasta kestnud ettekirjutuste ja hoiatuste järel võõrandas vald jaanuaris enne kõige külmemaid ilmasid nälginud ja haiged hobused ning pani juuni alguses selle nädalani kestnud kirjalikul enampakkumisel müüki. 
Raplamaa veterinaarkeskuse juhataja Aavo Lumi sõnul võtsid viis hobust endale turuhinnaga nende vahepealsed hooldajad, kes pidid hobuste eest hoolt kandma jaanuarist juunini ehk kuni enampakkumise lõppemiseni. Seega läksid haamri alla 10 Araabia tõugu hobust ja Šetlandi poni.
„Arvestades suurt huviliste hulka, kes helistasid ja hobuste kohta küsisid, oleksin oodanud küll enampakkumisele ka rohkem osalejaid. Lõppkokkuvõttes tuli 24 pakkumist 10 hobusele. Kahele ei tehtud üldse pakkumist, ühele neist aga alapakkumine kõvast alla alghinna. Komisjoni otsusega läksid kaks järele jäänud 499eurost hobust korduspakkumisele, mis pidi kestma 26. juunini. Teisipäeva õhtuks aga tehti ka neile pakkumised ära,“ rääkis Lumi.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Vanima, 27aastase hobuse alghind oli vaid 1 euro, talle otsiti kodu, kus veeta pensionipõlve. Enamik hobuseid olid aga 14aastased, mis on Lumi sõnul hobuse kuldiga. Nende hinnad küündisid ligi 660 euroni.
„Pikalt hoolitsuseta olemine kindlasti mõjutas nende tervislikku seisundit ja seetõttu ka hinda. Paljudel olid jalad haiged või parasiidid sees. Me pidime nad uuesti kiipima ja veterinaarid ravisid neid poole aasta jooksul. Käitumise järgi olid nad varem pigem hobihobused ja harrastusloomad, mitte sporthobused. Uutele omanikele peaksid nad sama funktsiooni täitma,“ selgitas ta.

Seotud lood

Uudised
  • 03.06.14, 10:14
VTA annab teada: Hobuste võõrandamine enampakkumise teel 
Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) Raplamaa Veterinaarkeskus kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise pidajalt äravõetud kahe poni ja seitsme    hobuse võõrandamiseks, kes asuvad  Märjamaa valla lepinguliste pidajate juures.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele