Põlluinfo: Täna räägime maisist ja kartulist

Jaanipäev on möödas ja sellega seoses on tehtud ka suurem osa taimekaitsetöödest. Tänases nõuandenurgas tuleb juttu hoopis maisist ja kartulist.

Kuna mais on soojalembene taim ja tänavu pole olnud nii palju soojust kui eelmine aasta, ei ole ka maisi kasvamine kõige intensiivsem. Liigne vihm ning jahe temperatuur  on mõnel pool Eestis tõsiselt pärssinud maisi kasvamist. Sellest tulenevalt löövad välja ka mitmed toitainetepuuduse tunnused, sest taim ei saa juurte kaudu kätte piisaval hulgal toitaineid.

Kasvuperioodi alguses on väga oluline fosfor. Lisaks poolmakroelementidele nagu kaltsium, magneesium ja väävel vajab mais mikroelementidest rauda ja mangaani. Kuid kaks kõige olulisemat mikroelementi on boor ja tsink, mida mais vajab suhteliselt suurtes kogustes.

Tänaseks on kartuli umbrohutõrje juba unustatud ja on alustatud kartuli-lehemädanikutõrjega. Kriitiline aeg lehestikuhaiguste lööbimiseks on aeg, mil vaod on kokku kasvanud, sel ajal on õhuliikumine vagude vahel väiksem ja alumised lehed püsivad kauem niisked. Soodsad ilmad soosivad kartuli-lehemädanikku nakatumist ning tõrjega ei tohiks viivitada. Kartuli-lehemädanik on äärmiselt ohtlik haigus, mis võib levida soodsates tingimustes kiiresti.

Loe lähemalt SIIT.

 

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised