Oilseeds Agro põllupäevad Savikotis

26. juunil toimusid Oilseeds Agro põllupäevad Savikoti Agros. Savikoti Agro on Viljandimaal Pärsti vallas tegutsev põllumajandusettevõte, mis kuulub Oilseeds Agro kontserni.

Päeva alustati lühikese seminariosaga, kus räägiti nii uutest väetistest, kui taimekaitsevahenditest. Agri CONi esindaja ja Savikoti Agro juht Urmas Nurmsalu rääkisid ka katsest Yara N-sensoriga, mida sel aastal kasutasid nad oma põldudel esmakordselt. “Eks sügisel on näha, kas asi ennast õigustas, igajuhul saime seeläbi huvitavat infot oma põldude väetusvajaduse kohta,“ sõnas Nurmsalu.

Siis mindi ühiselt vaatama Põllumajandusuuringute Keskuse Viljandi
Katsekeskuse herne, oa ja teravilja katsetusi. Hiljem oli võimalik vaadata ka Savikoti Agro nisu- ja rukkipõlde ning oapõldu. Uba on Savikotis uus kultuur, tänavu külvati uba 25 hektarile, sordiks oli ’Isabel’. „Uba on meil sel aastal vaid oma tarbeks, mitte müügiks. Plaanime siit saada järgmise aasta seemne.“ ütles Nurmsalu. „Teraviljapõldudega saab hetkel täitsa rahule jääda. Taliteravilja külvi tegime 230 hektaril. Talinisust kasvatame nii ’Fredis’ kui ka ’Operetka’ sorti. Suvinisu sortidest külvasime tänavu ’Amuletti’, ’Disketti’ ja ’Zebrat’“.

Savikoti Agro uhkuseks on nende kaunid rukkipõllud, mis lisaks silmailule, annavad alati ka head saaki. 2011. aastal sai Savikoti Agro Viljelusvõistlustel suurima rukkisaagi  – 7,1 t/ha. Ka sel aastal on plaan taas osaleda samal võistlusel. „Sel aastal kasvatame hübriidrukist ’Palazzo’ ja tundub, et saak tuleb kena,“ ütles Nurmsalu.

Vaata fotosid põllupäevalt:

 

 

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised