• 03.10.14, 10:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti teatas Euroopa Komisjonile otsetoetuste „rohestamise“ detailid

Eesti teatas 1. oktoobriks Euroopa Komisjonile, kuidas on otsetoetuste raames plaanis tulevast aastast rakendada kliimat ja keskkonda säästvate põllumajandustavade toetust ehk nn rohestamist. Sellega otsustati ära, milliste mõõtudega elemente arvestatakse põllumaal ökoalade kohustuse täitmisena.
„Ökoalade määratlemise nõue puudutab neid põllumajanduslikke majapidamisi, kus toetusõiguslik põllumaa on suurem kui 15 hektarit,“ ütles põllumajandusturu korraldamise osakonna juhataja Mai Talvik. „Sellisel juhul peab  põllumajandustootja tagama, et alates 1. jaanuarist 2015, on vähemalt 5% tema poolt kasutatavast  põllumaast ökoloogilise kasutuseesmärgiga.“ 
Ökoalade loetelust on põllumajandustootjal võimalik valida 5% kohustuse täitmiseks nii maastikuelemente kui harimispraktikaid. Kui ökoala on riigi poolt määratletud maastikule iseloomuliku vormina ning kaitstav hea põllumajandus- ja keskkonnaseisundi tingimuste alusel, on ta samaaegselt arvestatav ka toetusõigusliku põllumajandusmaa hulka ning kuulub säilitamisele.
Täpne ülevaade aastate 2015-2020 otsetoetustest ja ökoalade määratlemisest on üleval Põllumajandusministeeriumi veebilehel.

Artikkel jätkub pärast reklaami

 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.25, 16:03
Virtuaalne põllumees Toots – tark teekaaslane vilja fikseerimisel
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele