Autorid: Annika Matson, Annika Matson Kald • 7. aprill 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kehtna vallavalitsusel tuleb täna hakata sigu söötma

Kehtna vallavalitsusel tuleb alates tänasest hakata sigu pidama, sest Rey Seakasvatusel jätkub 10 000 pealisele karjale sööta vaid tänaseni.

Kuigi Kehtna vald vaidlustas veterinaar- ja toiduameti möödunudnädalase otsuse loomade vallale üleandmise kohta, jäi otsus siiski jõusse. Kuna sigade ülalpidamine maksab 35 000 eurot kuus ja vallal sellist raha pole, plaanitakse pöörduda rahandusministeeriumi poole, et saada laenu võtmiseks luba, vahendas eile "Aktuaalne kaamera".

Pankrotis seakasvatusfirma esindaja ütles täna Raplas toimunud nõupidamisel, et näeb võimalust kõik sead realiseerida 1. novembriks.

"Rey on oma võimalused ammendanud, et tagada loomadele nõuetekohased elamis- ja pidamistingimused ja ka söötmine. Ja selleks, et nende loomade elu ja tervis ja ka nõuetekohane olemine tagada, on nende loomade vallale üleandmine ainuvõimalik," ütles veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda.

Kehtna vallavanem Indrek Kullam ütles, et tõenäoliselt jääb osaühing Rey ikkagi täitma asendustäitmist. "Meie peame vaatama üle kõik raamatupidamise, sest kui me ka raha anname, siis tahame täpselt teada, kuhu ja milleks seda kulutatakse. Kas raha on piisavalt, et sead söönud oleksid, et seda ei kuritarvitataks kuidagi," selgitas ta.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616