Põllumeesteühistu KEVILI pidas pidu

Möödunud laupäeval tähistas põllumeesteühistu KEVILI oma 10. juubelit. Mis on nende aastate edu võti, uurisime KEVILI nõukogu esimehelt Jaak Läänemetsalt.

Vaata fotosid laupäevasest peost:

 

Kuidas kõik algas?

Kõik sai alguse rapsikasvatusest ja selle propageerimisest. Peagi aga tekkis küsimus, miks teha asja MTÜna ja miks tegeleda vaid rapsikasvatusega.

„Enne KEVILIt toimis Kesk-Eesti Õlikultuuride Kasvatajate Ühistu (KEÕKÜ), see oli MTÜ. Tegeldi rapsi kasvatamise propageerimisega, sest tegemist oli meie oludes toona täiesti uue kultuuriga. Puudus ka kohalik turg rapsi seemnele. Ühistu korraldas oma liikmetele rapsi kasvatamiseks vajalikud sisendid, nõustas kasvatamist ning aitas eksportida saagi läbi Kunda sadama Soome. Ühistu otse majandustehingutes vahel ei olnud. Kõik lepingud tehti otse põllumeestega,“ rääkis pea kahekümne aasta tagusest ajast Läänemets. „Ühel päeval sai selgeks, et ühistu võiks hakata tegelema majandusega. Saada väetiste ja taimekaitsevahendite maaletoojaks. Miks tegelda ainult rapsiga? Teravili on ju hoopis suurema mahuga toodang meie liikmetel. MTÜ raames ei olnud tegevuste laiendamine otstarbekas. Tekkis vajadus tulundusühistu loomise järele. Kuna seadusandlikult ei olnud võimalik MTÜ-d tulundusühistuks reorganiseerida, siis tuli luua täiesti uus keha. Nii tekkiski 10 aastat tagasi KEVILI, mille asutajateks KEÕKÜ liikmed - 8 Jõgeva ja Lääne-Virumaa põllumeest. MTÜ tegevused, liikmed ja töötajad siirdusid KEVILIsse.“

Kogu lugu saad lugeda homme ilmuvast Äripäeva Põllumajanduse kuukirjast ja meie veebist.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised