HKScan Estonia sai loa hakata linnuliha eksportima Hong Kongi

HKScan Estonia sai loa Hong Kongi Erihalduspiirkonna Toidu- ja Keskkonnahügieeni Ametilt hakata Eestis toodetud jahutatud ja külmutatud linnuliha eksportima Hong Kongi.

„Kuna Hong Kongi Erimajandustsooni eksportimiseks on lisaks pikale taotlusprotsessile äärmiselt kõrged nõuded, siis on see kvaliteeditunnustus meie toodetele,“ ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm. „Plaanime alustada eksportimist küll esialgu töötlemata kanavarvaste ja -tiibadega, kuid tulevikus on ka plaanis laiendada müüki lisaväärtusega toodetele,“ selgitas Soorm.

„Siinkohal tuleb rõhutada Hong Kongi vastavate ametite poolset protsessi põhjalikkust, mis võttis aega keskeltläbi poolteist aastat,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel. „HKScan Estonia poolt toodetud linnuliha tervisesertifikaadid kinnitati heaks ning see näitab meie kodumaise linnuliha kvaliteedi kõrget taset,“ lisas Pärtel.

Lisaks linnuliha eksportimisele, on HKScan Estonia andnud sisse ka taotluse sealiha eksportimiseks Hong Kongi, millele veel oodatakse vastust. Hong Kongi turg on HKScan Estonia jaoks esimene etapp sisenemaks Aasia turule, kust edasi plaanitakse vaadata teiste Aasia turgude poole.

HKScan Grupp avab veel sel aastal kohaliku müügiettevõtte Hong Kongis, mis on strateegiline otsus ekspordi arendamiseks. Hong Kongi müügifirma hakkab plaanide järgi tulevikus vastutama turunduse ja klienditeeninduse eest ka teistes Kaug-Ida riikides.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised