Eesti Piimaliit mõistab, et põllumeeste mure on väga tõsine ja jagab igati piimatootjate seisukohta, et riik peab kiiremas korras leidma vahendeid kriisi leevendamiseks.
“On selge, et piimatootjate kulud ületavad täna nende tulusid ning lisaks sellele halveneb nende konkurentsivõime veelgi, kuna naaberriigid on piimandussektorisse suunanud olulises mahus kriisitoetusi,” kommenteeris põllumeeste eilset meeleavaldust piimatöötlejaid ühendava Eesti Piimaliidu juhatuse esimees Jaanus Murakas.
“Eesti piimakari on täna Euroopa viie parema hulgas ning selle ja ühtlasi töökohtade ja kohaliku tootmise säilimine on tänaseks riigi poliitiliste valikute küsimus,” nentis Murakas ning kinnitas, et ekspertide hinnangul on Eesti käesoleva aasta lõpuks kaotamas kümnendikku oma piimalehmadest.
“Venemaa impordikeeld on pannud ka piima töötlejad täiendava surve alla, seda hoolimata järjekindlast tööst uute turgude leidmiseks,” selgitas piimaliidu juht, kelle sõnul ootab tootmise vähenemise tõttu tulevikus kardetavasti ees uus probleem, kui töötleval tööstusel võib tekkida raskusi toorme hankimisel.
Muraka sõnul on täna kahtluse all ka 2012. aastal heaks kiidetud Eesti piimanduse strateegia elluviimine, kus seati eesmärgiks piimatootmise ja -töötlemise mahu suurendamine ning jätkusuutlikkuse tagamine aastaks 2020.
Eesti Piimaliit asutati 1989. aastal ning selle liikmed valmistavad suurema osa Eesti piimatoodangust. Eesti Piimaliit on Euroopa Piimandusassotsiatsiooni (EDA) täisliige.
Seotud lood
Täna sõitsid põllumehed 101 traktoriga Toompeale meelt avaldama - nad ei nõudnud rahapada, vaid tolerantsust ning riigi samme põllumajanduse kriisi lahendamiseks.
14. septembril Tallinnasse Toompeale kogunenud põllumeeste meeleavaldus tõi kokku 101 traktorit, mitusada põllumeest ja arvukalt nende toetajaid.
PÖÖRDUMINE EV RIIGIKOGU POOLE: Riigi sekkumiseta tabab Eesti põllumajandust pikaajaline tagasilöök.
Vaata fotosid 14. septembril toimunud põllumeeste meeleavaldusest Toompeal.
Maisi soodsa kasvuperioodi korral võib tekkida probleem, kus tärklisesisaldus silos on optimaalseks söötmiseks liiga kõrge. Seedimata tärklis vatsas ja peensooles langetab söödaväärindust, tekitades loomakasvatajale rahalist kahju.
Enimloetud
4
Eesti veised võivad taastatud pärandniitudel edasi süüa
Viimased uudised
Eesti veised võivad taastatud pärandniitudel edasi süüa
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele