Tarbijalt saadud raha peaks põllumeeste, piimatööstuste ja kaubanduse vahel praegusest õiglasemalt jagunema. Praegu on põllumehe osa ilmselgelt liiga väike.
„Statistika näitab, et praeguse kriisi ja hinnalanguse puhul on kõige enam kannatanud põllumehed ja veidi väiksema löögi on saanud piimatöötlejad. Kuigi piimahinnad onületootmise tõttu oluliselt langenud, siis kaubanduses tarbijatena me seda eriti ei näe,“ rääkis maaeluminister Urmas Kruuse põllumeestele. „Seega peaks tarbijalt saadud raha põllumeeste, piimatööstuste ja kaubanduse vahel praegusest õiglasemalt jagunema. Praegu on põllumehe osa ilmselgelt liiga väike.“
Minister lisas, et Eesti riik ja ka Euroopa Komisjon on tulnud välja olukorra leevendamiseks rahaliste meetmetega, kuid need on siiski ajutised lahendused. „Üks lahendusi on senisest tugevam koondumine ühistutesse, mis annaks põllumeestele suurema turujõu. Ühistulisi tegevusi toetab ka Eesti maaelu arengukava 2014-2020, kus on näiteks ühistulise suurtootmise rajamiseks Eestisse on ette nähtud 18 miljonit eurot,“ lisas minister.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Esimesel poolaastal langes piimatöötlejate müügitulu 18,1% ning ligi veerandi võrra vähenesid kogukulud. Piimatööstuse kogukasum ulatus 11,9 miljoni euroni.
EPK hinnangul on Eestis 300-400 piimatootjat, kes plaanivad piimatootmise lõpetada, kuna toorpiima kokkuostuhind Eestis on Euroopa Liidu üks madalamaid.
Üleminekuperiood on lehmale kriitiline – just sel ajal suureneb energiavajadus ja kasvab risk ketoosiks. Baltic Agro poolt pakutav MecoVit® ühendab mikrokapseldatud DL-metioniini, koliinkloriidi, betaiini ning B2- ja B12-vitamiini, toetades maksa ainevahetust, söömust ja energiataset, et lehm saaks uue laktatsiooni alustada tugevamana.