Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 10. detsember 2015

Cogeca uus president soovib muuta EL poliitikaid farmeritele ja ühistutele kasutoovamaks

Järgmiseks kolmeks aastaks Cogeca presidendiks valitud Rootsi organisatsiooni LRF esindaja Thomas Magnusson ütles, et tema eesmärgiks on muuta paremaks EL poliitikaid, millel on otsene mõju farmerite ja ühistute tegevusele.

Põllumajandusühistud vajavad edu saavutamiseks stabiilsust ja konkurentsivõime kasvu. Tuleb tegeleda innovatsiooni- ja uuringutegevusega, mille jaoks on head võimalused biomajanduse valdkonnas. Samuti on vaja võidelda ebaausate kaubanduspraktikatega ning tagada tarneahela parem toimimine. Üldiselt peaks ÜPP paremini töötama. Suureneva hinnakõikumisega toimetulekuks peavad olema head riskimaandamise vahendid, ka rahvusvahelise kaubanduse võimalusi ja uute turgude avamist tuleb kasutada.

Teine prioriteet on edasi arendada Euroopa ühistute võrgustikku ning tõsta EL institutsioonide teadlikkust põllumajandusühistute rollist ja panusest majanduskasvu saavutamisel. Soov on edendada ühistulise tegevuse mudeleid kõikides liikmesriikides, kuivõrd seni on see näiteks Skandinaavias oluliselt rohkem arenenud kui mitmel pool mujal.   

Allikas: EPKK

 

 

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150