• 12.02.16, 15:05
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

PRIA avab kiviaia taastamise toetuse taotlusvooru

15.-19. veebruarini saab esitada PRIA-le taotlusi kiviaia taastamise toetuse saamiseks. 
Eesti maaelu arengukava 2014–2020 meetme 4 “Investeeringud materiaalsesse varasse” kaudu on kiviaedade taastamiseks sel rahastusperioodil eraldatud 2,5 miljonit eurot, sellest 1,5 miljonit eelolevaks taotlusvooruks.
Toetust makstakse vaid nende piirkondade kiviaedade taastamiseks, kus kiviaiad on traditsiooniliselt esinenud. Kunagise kiviaia asukoht peab olema looduses visuaalselt tuvastatav. Aed peab asuma vähemalt 80% ulatuses hooldatud põllumajandusmaal või sellega piirnema.
Nõuded taastatavale kiviaiale – minimaalne kõrgus-laius, kivide ladumine kuivlaona, piirangud kivide juurdehankimisel jne – on samasugused nagu varasemal taotlusperioodil. Nõuded ja toetuse taotlemise tingimused on täpsemalt kirjeldatud meetme määruses ja PRIA kodulehel.  Toetuse suurus on 60-90 cm kõrguse aia puhul 16 €/m ja üle 90 cm kõrge aia puhul 25 €/m ning kiviaed peab olema vähemalt 5 m pikk. Otsused toetuste määramiseks koostab PRIA hiljemalt 7. juuniks.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kiviaia taastamise toetuse eesmärk on traditsiooniliste kiviaedade säilimine, et suurendada maastike esteetilist väärtust, luua elupaiku ning suurendada bioloogilist mitmekesisust, säilitada maastiku ajaloolist ja kultuurilist väärtust. Aastatel 2008-2012 määras PRIA kokku  3,96 miljonit eurot toetusi 171 kilomeetri kiviaedade taastamiseks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele