Võitis „Lihula värskus“!

Võitis „Lihula värskus“!
Võitis „Lihula värskus“!

Täna, 1. juunil Tallinnas Tornide väljakul piimafestivali avaüritusena toimunud piimakokteilide valmistamise võistluse võitis Lihula Gümnaasiumi 6. klassi poiste võistkond kokteiliga „Lihula värskus“. Peaauhinnaks saab võitja sel suvel minna ekskursioonile Lottemaale. Parim kokteil oli värske, mõnus ja maitsev – hea suvejook, mis sobib maitsmiseks ja nautimiseks igal palaval suvepäeval.

„Kokteilis oli nõnda palju värskust, et selle maitse jäi suhu pikaks ajaks,“ iseloomustas võidukokteili  þüriiliige Inga Paenurm. 

Lihula võistkonda kuulusid Andri Lobjakas, Rhening Lahe ja Siim Urb, nende kokteil valmis keefirist, maasikatest, külmutatud vaarikatest, kooritud pirnist ja ploomimahlast ning seda maitsestati veel laimimahlaga. 

“Võistlus oli väga lahe, laste tehtud kokteilid maitsesid kõik väga hästi, võitjat oli väga keeruline valida,“ ütles þüriiliige Nikita Ulitin. Talle meeldis väga võistlejate nutikus ja fantaasia kasutada erinevaid toiduaineid. „Kõik kokteilid olid paraja magususega, mõni võinuks ehk pisut külmemgi olla, kuid eks see tuleb palava päeva süüks ajada,“ rõhutas Nikita Ulitin.

Finaalvõistlusel võistlesid veel Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi 6. a, Tallinna Ühisgümnaasiumi 4. c, Kohila Gümnaasiumi 2. a, Haapsalu Põhikooli 4.b, Koonga kooli 4. klassi, Viljandi Kaare kooli, Misso kooli 5. klassi, Aste Põhikooli 5. klassi ja Laulasmaa kooli 4. klassi võistkonnad.   Þürii tõstis esile veel kaks väga erilist kokteili, need valmistasid Kohila kooli  ja Laulasmaa kooli võistkonnad.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus tänas kõiki võistluses osalejaid tänukirjade ja piimatooteid ning erinevaid piimatoodete trükiseid ja meeneid täis ämbriga „Piim – päeva pärl!“. 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised