Maaeluminister kutsub piimandussektori toetuste arutamiseks kokku ümarlaua

Maaeluminister kutsub piimandussektori toetuste ar
Piimatootjaid oodatakse ümarlauale.

Maaeluminister Urmas Kruuse kutsub teisipäevaks, 19. juuliks kokku põllumajandussektori esindusorganisatsioonide ümarlaua, et arutada piimatootmisettevõtete toetusvõimalusi.

„Juunikuus tegime põllumajandussektori esindusorganisatsioonidele ettepaneku kasutada seoses Eesti piimatootjate raske olukorraga võimalust maksta kõikidele piimakarjadele täiendavat toetust,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse.

Nimelt on 8% Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika raames makstavate otsetoetuste eelarvest võimalik maksta raskustes sektorile täiendavaks toetuseks. „Põllumajandussektori esindusorganisatsioonid ettepanekut toona ei toetanud,“ ütles minister. Eestimaa Talupidajate Keskliit esitas siiski hiljem oma alternatiivsed ettepanekud.

„Pärast saadud ettepanekute kaalumist tegime plaani väiksemas mahus, kuna väikese ja keskmise suurusega karjades on loomade arv oluliselt vähenenud,“ ütles Kruuse. 2017. aastal tõuseb kuni 100 piimalehmaga farmidele makstav toetus piimalehma kohta praeguselt 100 eurolt 200 euroni. 101–400 piimalehmaga farmidele praegu toetust ei maksta, kuid alates 2017. aastast hakatakse maksma 100 eurot piimalehma kohta. 

„Viimastel päevadel on minu poole pöördunud mitmed piimakarjakasvatajad küsimusega, miks ei lisatud üle 400 piimalehmaga karjasid uude toetusskeemi,“ ütles minister. „Lühike vastus on see, et esindusorganisatsioonid ei toetanud seda mõtet. Kui esindusorganisatsioonide seisukoht on muutunud, tuleb küsimus uuesti üle arutada. Seepärast kutsun teisipäevaks kokku esindusorganisatsioonide ümarlaua,“ lisas minister.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised