Piima üliodav hind kauplustes on lükanud Eesti piimatootjad kuristiku servale

Piima üliodav hind kauplustes on lükanud Eesti pii
Piima üliodav hind kauplustes on lükanud Eesti piimatootjad kuristiku servale

Eesti Noortalunikud korraldavad täna Tartus Sõbra tänava Prismas aktsiooni, millega juhitakse tähelepanu piima talumatult odavale hinnale. Noortalunikud ostavad Sõbra tänava Prismast täna ära kogu partii kõige odavama hinnaga müügis olevat piima, et see ei tekitaks tarbijatele valet arusaama piima tegelikust väärtusest.

„Prisma on tarbijatele juba rohkem kui aasta jooksul kõige odavamat piima müünud hinnaga 35-36 senti/liiter, mis ilmselgelt ei peegelda piima tootmiseks tehtavaid tegelikke kulusid. Kaubanduses kestnud hinnasõda on andnud kodumaisele piimatootmisele tõsise hoobi ja süvendanud piimaturul valitsevaid probleeme, mis võtab noortalunikelt perspektiivi piimatootmisega tegelemiseks,“ selgitab MTÜ Eesti Noortalunikud juhatuse liige Karin Sepp.

„Mille arvelt peaks talunik suutma piima müüa 20 sendiga, kui tootmiseks tehtavad tegelikud kulutused on vähemalt 30 senti? Selline olukord on kestnud pikalt ning paratamatuks tagajärjeks on piimalehmade tee tapamajja. Põllumehed lihtsalt ei suuda nii odavalt piima toota,“ on nõutu Võrumaal perega  piimakarja pidav Sepp, kes on ka oma ettevõttes otsustanud piimakarjapidamisele joone all tõmmata.

„Eesti piimatootmine on jõudnud väga kriitilisse olukorda, mida suudaks leevendada kaupmeeste vastutustundlik käitumine. Ootame Eesti jaekaubanduskettidelt kodumaist toitu väärtustavat suhtumist,“ rõhutas Sepp.

 

Noortalunikud annetavad aktsiooni käigus letilt eemaldatud piima Tartu Toidupangale, et see jõuaks puudust kannatavate inimesteni. Aktsioon toimub täna keskpäevast Tartus Sõbra tänava Prismas (Sõbra tn 56, Tartu).

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised