Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ühinevad
Täna Türil kogunenud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja üldkoosolek kiitis heaks Eesti Põllumeeste Keskliidu ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ühinemise. Ühinemise tulemusena MTÜ Eesti Põllumeeste Keskliit lõpeb ning kogu tema vara ja liikmed lähevad üle kojale.
Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ühinevad Foto: Postimees/Scanpix
„Ühinemise eesmärgiks on parandada organisatsiooni võimekust rääkida kaasa soodsa ettevõtluskeskkonna kujundamisel ja võrdsete konkurentsitingimuste eest seismisel Eesti põllumajandustootjate, põllumajandussaaduste töötlejate, metsa- ja maamajandusettevõtjate stabiilseks arenguks. Kahe põllumajandusorganisatsiooni ühinemine võimaldab pakkuda liikmetele paremat tee¬nust ja paranda¬da edukaks tegevuseks vajalikke kompetentse,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus. '
„Kauaoodatud ja pikalt ette valmistatud kahe suurima põllumajandusvaldkonna organisatsiooni ühinemine saab lõpuks teoks, kuid päris ühise põllumeeste organisatsiooni tekkimiseks on vaja astuda veel üks samm. Põllumeeste koondumine ühte esindusorganisatsiooni aitab tekitada ühiskonnas arvestatava jõu põllumeeste huvide kaitsmiseks,“ ütles Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur TõnissooVastavalt ühinemislepingule nimetab Eesti Põllumeeste Keskliit koja juhatusse ühe liikme ning Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatus laieneb kolme liikmeni. Ühinemise on nüüd heaks kiitnud mõlema organisatsiooni üldkoosolekud ja ühinemine viiakse lõpuni lähikuudel.Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on Eesti suurim maamajandussektori esindusorganisatsioon, kes koondab põllumajandustootjaid, põllumajandussaaduste töötlejaid, metsaühistuid ja teisi maamajandusettevõtjaid.
Maisi soodsa kasvuperioodi korral võib tekkida probleem, kus tärklisesisaldus silos on optimaalseks söötmiseks liiga kõrge. Seedimata tärklis vatsas ja peensooles langetab söödaväärindust, tekitades loomakasvatajale rahalist kahju.