• 02.06.17, 08:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Peipsi järvest toodi välja 640 vana nakkevõrku

Tänavustel Keskkonnainspektsiooni korraldatud talgutel eemaldati Peipsi järvest 640 peremeheta nakkevõrku kogupikkusega hinnanguliselt 44 kilomeetrit.
Peipsi järvest toodi välja 640 vana nakkevõrku
  • Peipsi järvest toodi välja 640 vana nakkevõrku Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Sel teisipäeval ja kolmapäeval (30. ja 31. mail) Kallaste ümbruses toimunud tragimisel eemaldati veekogust 360 nakkevõrku, lisaks üks ääremõrd ja põhjanooda jooksuköis. Talgute esimesel etapil tragiti võrke Peipsi põhjaosas, kust saadi kätte 280 nakkevõrku.
Lisaks võrkudele eemaldati koristuse käigus järvest ka kümmekond erineva suurusega püügivahendite ankrut ja kaks paadi ankrut. 
Keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna peainspektori Ivo Kase hinnangul on oli tegu tavapärase tulemusega ja üldiselt ei ole olukord aastate jooksul muutunud.
Keskkonnainspektsiooni inspektorite kõrval lõid koristustöödel kaasa ka harrastuspüüdjad ja kutselised kalurid, mis võimaldas otsida püügivahendeid suuremal alal. Paatidega läbiti ligi 2800 kilomeetrit, töötunde tuli ühtekokku 1008.
Vanade triivima jäänud võrkude eemaldamine on vajalik, sest need ohustavad kalu, on ohuks ka veeliiklusele ning lõhuvad veesõidukite mootoreid ja kalastajate püügivahendeid. Tegemist võib olla ebaseaduslikult püügile seatud nakkevõrkudega või tuule ja jääga püügikohast eemale liikunud võrkudega.
Keskkonnainspektsioon korraldab Peipsi järve risuvõrkudest puhastamist alates 2006. aastast. 11 aasta tragimistega on kaldale toodud ühtekokku 7053 vana nakkevõrku.
Peipsi järve vanadest võrkudest puhastamist toetab rahaliselt Keskkonnainvesteeringute Keskus.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.09.24, 06:25
Võta maisitärklisest viimast
Maisi soodsa kasvuperioodi korral võib tekkida probleem, kus tärklisesisaldus silos on optimaalseks söötmiseks liiga kõrge. Seedimata tärklis vatsas ja peensooles langetab söödaväärindust, tekitades loomakasvatajale rahalist kahju.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele