Eile tuvastati sigade Aafrika katk kahes Poola seafarmis, millest ühes peeti kahte ning teises kaheksat siga.

- Kahes Poola seafarmis tuvastati sigade Aafrika katk
- Foto: Postimees/Scanpix
Esmaspäeval tuvastati Leedus nende selle aasta esimene sigade Aafrika katku juhtum kodusigadel. Seakatku juhtumid lähiriikide koduseafarmides viitavad, et katku leviku kõrgperiood on meie piirkonnas kätte jõudnud.
Sigade Aafrika katku jõudmist koduseafarmi on võimalik vältida ainult siis, kui seapidajad täidavad kõiki kehtestatud bioohutusmeetmeid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seakatku leviku tõkestamisele saavad aidata kaasa ka metsas matkajad ja marjulised. Selleks tuleb kõikidest surnud metssigadest maakonna veterinaarkeskusele teada anda. Surnud metssea asukoht tuleb määrata võimalikult täpselt, ise ei tohi metsseakorjust puutuda. Pärast looduses ja metsas viibimist tuleb kindlasti puhastada oma riided ja jalanõud.
Metsast leitud metsseakorjustest palume teada anda Veterinaar- ja Toiduameti infotelefonile numbril 605 4750. Sellega aitate oluliselt kaasa seakatku edasise leviku takistamisele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sigade Aafrika katk levib Kesk-Euroopa suunas,eile diagnoositi sigade Aafrika katk Tšehhi metsseal. Tegemist on Tšehhi esimese sigade Aafrika katku juhtumiga.
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.