Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 3. juuli 2017

Kalurid saavad toetust püügivahendi parendamiseks

Kalurid saavad toetust püügivahendi parendamiseks
Autor: Postimees/Scanpix
10. juulil rakendub EMKF uus meede 1.15 „Püügivahendi parendamise toetus“. Selle tänavune eelarve on 780 000 eurot. Taotlusi võtab PRIA vastu 30. novembrini või seni, kuni eelarve saab ära kasutatud.

Toetus on mõeldud ettevõtjatest kaluritele, kel on  olemas kalapüügiluba ning kes on vajaliku suurusega registreeritud kalalaeva omanikud.  Toetust saavad rannakalurid ning Peipsi, Pihkva ja Lämmijärve kalurid. Toetust võib saada määruses sätestatud omadustega keskkonnasäästlike mõrdade ja hülgepeletite jaoks, samuti kehtivad mitmed nõuded taotlejale.

Kaluril peab olema  luba sama püügivahendi kasutamiseks, mille asendamiseks ta toetust taotleb. Ühe kalalaeva samaliigilise püügivahendi ja seadme kohta ei anta toetust rohkem kui üks kord programmiperioodi 2014-2020 jooksul ning mitte rohkematele püügivahenditele kui kalurile taotluse esitamise aastaks määratud püügivõimalus ette näeb.

Toetust antakse kuni 80% toetatava tegevuse abikõlblikust maksumusest. Taotlusi hindab PRIA määruses kehtestatud hindamiskriteeriumide alusel ning teeb otsused 30 päeva jooksul taotluse saamisest arvates.

Loe toetuse "Püügivahendi parendamise toetus" kohta pikemalt PRIA kodulehelt.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616