Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 4. juuli 2017

Suurbritannia karistab eurooplasi kalanduse kaudu

Briti ranniku lähedusest püütud räimest saab naabrite jaoks keelatud vili.
Autor: Äripäev AS
Et Brexiti järel muutuvad Euroopas kalastusreeglid, oli varemgi teada, kuid nüüd teatas Suurbritannia, et kaotab ka 50 aasta taguse lepingu, mis andis eraldi püügiõigused viiele Euroopa riigile, vahendab Bloomberg.

Brexit oleks lõpetanud Euroopa laevade püügiõigused 12 kuni 200 meremiili kaugusel Suurbritannia rannikust. Saksamaale, Belgiale, Hollandile, Iirimaale ja Prantsusmaale kehtis aga veel 1964. aastast pärit erileping, nn London Fisheries Convention, mis lubas neil kala püüda ka 6–12 miili kaugusel Suurbritannia rannikust. Selle tahab Suurbritannia nüüd üles öelda.

Iirimaa põllumajandusministri sõnul on Brexit suur oht Iirimaa kalandussektorile. Saksamaa kalurite assotsiatsiooni esimehe sõnul on samuti tegu murettekitava signaaliga. Saksamaa jaoks teeb asja põnevamaks see, et üks ettevõte, millele Suurbritannia otsus kahjulik oleks, asub Rügenis, mis on osa Saksamaa kantseri Angela Merkeli valimispiirkonnast.

Hollandist teatati, et nende jaoks pole tegu olulise piiranguga, sest kõne all olevast tsoonist püütakse ligikaudu 22 miljoni naela väärtuses kala aastas – piisk meres, kui arvestada, et Hollandi kalasektori suuruseks hinnatakse 882 miljonit eurot.

Püügipiirang hakkaks Suurbritannia vetes kehtima 2019. aasta suvel.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616