Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
VTA otsustas HKScan’i Loo haudejaamas toimunu asjaolude väljaselgitamiseks alustada väärteomenetluse
Eile, 21. augustil HKScan’i Loo haudejaamas toimunu kohta avalikustatud video ja muude materjalide ning läbi viidud kohapealse kontrolli põhjal otsustas Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) asjaolude täpsemaks väljaselgitamiseks alustada väärteomenetluse.
VTA otsustas HKScan’i Loo haudejaamas toimunu asjaolude väljaselgitamiseks alustada väärteomenetluse Foto: Postimees/Scanpix
Veterinaar- ja Toiduameti Harjumaa Veterinaarkeskus viis eile haudejaamas läbi kohapealse kontrolli, kus tuvastas, et 20. augustil oli rikkis seade, millega tavapäraselt koorunud elujõuetuid tibusid võimalikult humaansel viisil hukatakse. Menetluse käigus selgitatakse välja, miks elusad tibud jäätmekonteinerisse sattusid. Loomakaitseseaduse kohaselt on kuni ühepäevaste tibude hukkamine lubatud ning selleks võib kasutada ainult spetsiaalset töökorras seadet.
Riiklikku järelevalvet haudejaamades nõuete täitmise üle teeb Veterinaar- ja Toiduamet regulaarselt ning riskipõhiselt.
Loomakaitseseadus näeb ette võimaluse loomade tapmise või hukkamise kohta esitatavate nõuete rikkumise eest ettevõtjat karistada kuni 3200 euro suuruse rahatrahviga.
Kuna aasta-aastalt esineb kõrreliste umbrohtude tõrjega aina enam probleeme, on väga oluline saada need kontrolli alla juba sügisel. Taimekaitsevahendite esindaja Nordisk Alkali tehniline nõustaja/turundusjuht Ann Raukas nendib, et pikkadel sügistel peab kultuur konkureerima umbrohuga nii toitainete kui ka valguse osas ning lisaks loob tihe ja umbrohurikas taimik soodsad tingimused taimehaiguste levikuks.